| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Usha 50 L Desert Air Cooler (Prizmx CD-507T, White) | ₹ 10,799 |
| Usha 50 L Desert Air Cooler (Prizmx CD-507T, White) | ₹ 11,500 |
Usha 50 L Desert Air Cooler (Prizmx CD-507T) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,799 है. Usha 50 L Desert Air Cooler (Prizmx CD-507T) की सबसे कम कीमत ₹ 10,799 फ्लिपकार्ट पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | Usha |
| मॉडल | 50 L Desert Air Cooler (Prizmx CD-507T) |
| Model Name | Prizmx CD-507T |
| Color | |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | हां |
| Capacity | 50 L |
| Cooling and Heating | Cooling |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | 3 |
| Motor Speed | 3700 |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Metol |
| Castor Wheels | 4 |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | नहीं |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Power Requirement | 2400 W |
| Power Consumption - Heating | 130 W |
| Width x Height x Depth | 50 cm x 100 cm x 50 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Covered in Warranty | Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | On-site Service, Customer Needs to Call the Nearby Authorized Service Center, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
Usha 50 L Desert Air Cooler (Prizmx CD-507T)
₹10,799
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस