| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Su Kam Brainy ECO 1100 Pure Sine Wave Inverter (Orange & White) | ₹ 6,700 |
| Su Kam Brainy ECO 1100 Pure Sine Wave Inverter (Orange & White) | ₹ 6,840 |
Su Kam Brainy ECO 1100 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,700 है. Su Kam Brainy ECO 1100 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 6,700 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | Su Kam |
| मॉडल | Brainy ECO 1100 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Brainy ECO 1100 |
| Colour | Orange & White |
| Type | Pure Sine Wave |
| Fixture Type | Table Top |
| Technology Used | ATC |
| Solar Power Compatible | हां |
| Switch Type | MCB |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 3 Hours |
| Load Options | 4 Fans, 5 LED Tubelights, 2 LED TV, 1 Computer |
| Material | Metal |
| Efficiency | 100% |
| Output Voltage | 220V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Overload | Automatic |
| AC Output Types | 220V |
| Output Power | 880W |
| Change Over Time | 0.3 ms |
| Change Over Voltage | 90V |
| Input Voltage | 90 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Low Cut Input Voltage | 90V |
| Low Cut Recovery Input Voltage | 110V |
| High Cut Input Voltage | 240V |
| High Cut Recovery Input Voltage | 230V |
| Other Input Features | 45-60Hz |
| Battery Type | Any |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Capacity | 45-300AH |
| Replacement Battery | हां |
| Replacement Battery Type | Tubular |
| Emergency Power Off | हां |
| Display Type | LED |
| Display Indicator Functions | Solar On , Mains On, Battery Charging, Battery Full, Standby, Over Load |
| Audible Indicator Functions | Short Circuit, Over Load |
| USB Charging Port | नहीं |
| Protection Against | Short Circuit, Over Load, Reverse Current |
| Cooling System | हां |
| Other Convenience Features | Quick Change Over From Solar To Grid |
| Width | 33 cm |
| Height | 20 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 11.6 kg |
| Warranty Summary | 2 Years |
| Covered in Warranty | Defective Parts |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Su Kam Brainy ECO 1100 Pure Sine Wave Inverter
₹6,700
विज्ञापन
Artemis II: चांद मिशन में क्या खाएंगे एस्ट्रोनॉट? फ्रिज नहीं, ताजा खाना नहीं... NASA ने बताया पूरा सिस्टम
भारत सरकार ने चीनी CCTV कैमरा पर लगाया प्रतिबंध, जानें क्यों
चांद मिशन में भी Microsoft Outlook ने दिया धोखा! एस्ट्रोनॉट ने लाइव स्ट्रीम में मांगी मदद
Redmi 15A 5G की भारत में शुरू हुई बिक्री, जानें प्राइस, स्पेसिफिकेशंस