| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Su kam Brainy ECO 1600 Pure Sine Wave Inverter (Orange & White) | ₹ 8,949 |
Su Kam Brainy ECO 1600 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 8,949 है. Su Kam Brainy ECO 1600 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 8,949 अमेजन पर 22nd May 2026 को है.
| ब्रांड | Su Kam |
| मॉडल | Brainy ECO 1600 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Brainy ECO 1600 |
| Colour | Orange & White |
| Type | Pure Sine Wave |
| Fixture Type | Table Top |
| Technology Used | ATC, Su-Kam Technology |
| Solar Power Compatible | हां |
| Switch Type | Automatic |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 hrs |
| Load Options | 1000W |
| Efficiency | 97% |
| Output Voltage | 220V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Overload | हां |
| Change Over Time | <10ms |
| Input Voltage | 220 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Low Cut Input Voltage | 85V |
| Low Cut Recovery Input Voltage | 90V |
| High Cut Input Voltage | 290V |
| High Cut Recovery Input Voltage | 275V |
| Battery Type | Tubular, Flat Plate, Smf & Local |
| Recharge Time | 10 Hrs |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Capacity | 18-150AH |
| Battery Charging Current | 30AH |
| Replacement Battery | Any |
| Emergency Power Off | हां |
| Display Type | LED |
| Display Indicator Functions | Mains On/Off, Back-Up, Charge, Over Load, Battery Level |
| USB Charging Port | नहीं |
| Protection Against | Over Voltage, Over Current, Low Voltage & Current |
| Cooling System | Automatic |
| Certification | Su Kam India |
| Corrosion Resistant | हां |
| Width | 28.5 cm |
| Height | 17 cm |
| Depth | 39 cm |
| Weight | 15.4 kg |
| Warranty Summary | 2 Years by Su-Kam Power Systems Ltd. |
Su Kam Brainy ECO 1600 Pure Sine Wave Inverter
₹8,949
विज्ञापन
AKAI Summer Collection भारत में लॉन्च; बजट से प्रीमियम तक, फ्रिज और AC की लंबी रेंज
Oppo Reno 16 जल्द होगा भारत में लॉन्च, ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट
Airtel की नई 5G सर्विस पर विवाद, सरकारी जांच के घेरे में मामला; क्या प्रीपेड यूजर्स पर पड़ेगा असर?