| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Su Kam Falcon Eco 2000 Pure Sine Wave Inverter (Black & White) | ₹ 6,900 |
| Su Kam Falcon Eco 2000 Pure Sine Wave Inverter (Black & White) | ₹ 16,600 |
Su Kam Falcon Eco 2000 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,900 है. Su Kam Falcon Eco 2000 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 6,900 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | Su Kam |
| मॉडल | Falcon Eco 2000 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Falcon Eco 2000 |
| Colour | Black & White |
| Type | Pure Sine Wave |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 5 hrs |
| Load Options | 5 Light, 6 Fan |
| Efficiency | 80% |
| Output Voltage | 230V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Change Over Time | <10 ms |
| Input Voltage | 170 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Capacity | 100-200AH |
| Battery Charging Current | 9.95A |
| Protection Against | Short Circuit >300% Load Few ms |
| Width | 34 cm |
| Height | 19 cm |
| Depth | 19 cm |
| Weight | 8 kg |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturing warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects, Functional Discriepancies |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | On-Site |
Su Kam Falcon Eco 2000 Pure Sine Wave Inverter
₹6,900
विज्ञापन
Redmi 15A 5G की सेल शुरू, जानें कितने में मिल रहा 6300mAh बैटरी वाला फोन
Zepto बेच रहा 24 हजार रुपये सस्ता iPhone 17 Pro Max, सबसे तगड़ा डिस्काउंट
Vivo V70 FE vs Oppo Reno 15C 5G vs OnePlus Nord 5: जानें कौन सा फोन है बेस्ट