| ब्रांड | Su Kam |
| मॉडल | Falcon++ 1100 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Falcon++ 1100 |
| Colour | Black |
| Type | Pure Sine Wave |
| Solar Power Compatible | हां |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 5.2 hrs |
| Load Options | 7 CFL, 8 Fan, 5 PC, 1 LED TV |
| Efficiency | 96% |
| Output Voltage | 180V |
| Output Frequency | 50Hz, +/-0.2Hz |
| Input Voltage | 100 VA |
| Input Frequency | 50Hz, +/-2Hz |
| Display Type | LCD |
| Width | 30.2 |
| Height | 17.2 |
| Depth | 31.1 |
| Weight | 11.46 किलो |
| Warranty Summary | 2 Years warranty |
| Covered in Warranty | 2 Years warranty |
| Not Covered in Warranty | Breakage warranty |
| Warranty Service Type | On-site warranty |
Su Kam Falcon++ 1100 Pure Sine Wave Inverter
विज्ञापन
AKAI Summer Collection भारत में लॉन्च; बजट से प्रीमियम तक, फ्रिज और AC की लंबी रेंज
Oppo Reno 16 जल्द होगा भारत में लॉन्च, ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट
Airtel की नई 5G सर्विस पर विवाद, सरकारी जांच के घेरे में मामला; क्या प्रीपेड यूजर्स पर पड़ेगा असर?