| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 2 Ton 3 Star Split AC (LSA6SP3M) |
| Model Name | LSA6SP3M |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Colours | White |
| Remote Control | हां |
| Indoor Unit Weight | 13 Kg |
| Outdoor Unit Weight | 47 Kg |
| Indoor Noise Level | 40 dB |
| Panel Display | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 2000 W |
| Operating Current | 9.2 A |
| Other Air Flow Features | Speed Setting: 4 / 3 |
| Air Circulation | 585 CFM |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Dual protection filter, 3M Micro protection filter |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | LCD with Backlit Remote, Night Glow Function on Remote Buttons, Filter Check LED |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
एलजी 2 Ton 3 Star Split AC (LSA6SP3M)
विज्ञापन
Tesla ने भारत में लॉन्च किया मॉडल Y का प्रीमियम RWD वेरिएंट, जानें प्राइस, रेंज
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस