| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Panasonic 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (Aluminium Condensor, LU18UKYMN, White) | ₹ 35,500 |
पैनासोनिक 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LU18UKYMN) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 35,500 है. पैनासोनिक 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LU18UKYMN) की सबसे कम कीमत ₹ 35,500 अमेजन पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LU18UKYMN) |
| Model Name | LU18UKYMN |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 4500.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Operating Modes | Air Purification Mode, Powerful Mode, Soft Dry Operation Mode, Automatic Operation Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Aluminium |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | nanoe-G Technology |
| Indoor W x H x D | 116.5 cm x 29.0 cm x 36.0 cm |
| Indoor Unit Weight | 14.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 95.5 cm x 70.5 cm x 42.0 cm |
| Outdoor Unit Weight | 38.0 kg |
| Other Dimensions | Piping Length: 15 m |
| Panel Display | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1100.0 W |
| Condenser Fin Type | Blue Fin |
| Air Flow Direction | 4 Way |
| Other Air Flow Features | Personal Airflow Creation, Airflow Direction Control (Up and Down), Manual Horizontal Airflow Direction Control |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | PM2.5 Filter, Catechin Filter |
| Auto Restart | हां |
| Quiet Mode | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | 24 Hour On/Off Real Timer, Self Diagnostic Function |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 4 Years on Compressor |
पैनासोनिक 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC (LU18UKYMN)
₹35,500
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस