| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Haier 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (HW70-IM12929BK, Black & Blue) | ₹ 28,989 |
| Haier 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (HW70-IM12929BK, Black & Blue) | ₹ 28,990 |
Haier 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (HW70-IM12929BK) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 28,989 है. Haier 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (HW70-IM12929BK) की सबसे कम कीमत ₹ 28,989 फ्लिपकार्ट पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (HW70-IM12929BK) |
| मॉडल नेम | HW70-IM12929BK |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Black & Blue |
| शेड | Black |
| डाइमेंशन | 85.00 x 46.80 x 0.00 |
| डेप्थ | 59.5 cm |
| वजन | 57 kg |
| Tub Material | PCM |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7 kg |
| वॉशिंग मैथड | Tumble Wash |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1200 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Fuzzy Logic | हां |
| Water Level Selector | हां |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 240V |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Memory Backup | हां |
| लिंट फिल्टर | नहीं |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| Wheel Support | नहीं |
| Wrinkle Prevention | हां |
| वारंटी समरी | 5 Years Warranty on Product and 12 Years Warranty on Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. This also Covers all Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Plastic Parts, Drain Pipe, Top Lids, Inlet Pipe, Lint Filter, Magic Filter will Not Covered in Warranty. |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
Haier 7 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (HW70-IM12929BK)
₹28,989
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max में होगी 8,000mAh की पावरफुल बैटरी, 200 मेगापिक्सल प्राइमरी कैमरा
PS Plus May धमाका! Red Dead Redemption 2 समेत फ्री मिलेंगे ये 7 बड़े गेम्स