| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 183 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR20C2723CB, Camellia Black) | ₹ 15,700 |
| Samsung 183 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR20C2723CB, Camellia Black) | ₹ 16,400 |
सैमसंग 183 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR20C2723CB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,700 है. सैमसंग 183 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR20C2723CB) की सबसे कम कीमत ₹ 15,700 अमेजन पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 183 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR20C2723CB) |
| रिलीज की तारीख | 1 जनवरी 2023 |
| Model Name | RR20C2723CB |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Digital Inverter Compressor |
| Capacity | 183 L |
| Colours | Camellia Black |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 122.00 x 53.60 x 0.00 |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 30 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | Bar Handle |
| Gasket Type | Anti-Bacterial Gasket |
| Door Lock | हां |
| Technology Used | Digital Inverter Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Standard Warranty on Product and 20 Years Warranty on the Compressor |
सैमसंग 183 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR20C2723CB)
₹15,700
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट