| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, LWA5CP5A, White) | ₹ 31,500 |
एलजी 1.5 Ton 5 Star Window AC (LWA5CP5A) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 31,500 है. एलजी 1.5 Ton 5 Star Window AC (LWA5CP5A) की सबसे कम कीमत ₹ 31,500 अमेजन पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Window AC (LWA5CP5A) |
| Model Name | LWA5CP5A |
| Type | Window |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 4750 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Operating Modes | Energy Saver |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 66 cm x 42.8 cm x 77 cm |
| Indoor Unit Weight | 55 kg |
| Panel Display | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1415 W |
| Operating Current | 6.5 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 4 Way Direction |
| Other Air Flow Features | Auto Air Swing Two Way, Speed Setting Cooling / Fan: 3 / 3 |
| Air Circulation | 500 CFM |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Dual Protection Filter |
| Night Glow Buttons | हां |
| Other Features | Remote Control Operation / Type: Wireless / LCD Type |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on the Product & 4 Years on the Compressor |
एलजी 1.5 Ton 5 Star Window AC (LWA5CP5A)
₹31,500
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट