| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Godrej 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT EON 275B 25 HI, Aqua Blue) | ₹ 23,490 |
Godrej 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT EON 275B 25 HI) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 23,490 है. Godrej 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT EON 275B 25 HI) की सबसे कम कीमत ₹ 23,490 फ्लिपकार्ट पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | Godrej |
| मॉडल | 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT EON 275B 25 HI) |
| Model Name | RT EON 275B 25 HI |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 260 L |
| Colours | Aqua Blue |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 151.80 x 59.70 x 0.00 |
| Depth | 70.6 cm |
| Weight | 51.4 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Year on Compressor |
Godrej 260 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT EON 275B 25 HI)
₹23,490
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस