| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Genus Maxi Watt 900 Pure Sine Wave Inverter (Blue) | ₹ 6,222 |
Genus Maxi Watt 900 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,222 है. Genus Maxi Watt 900 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 6,222 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Genus |
| मॉडल | Maxi Watt 900 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Maxi Watt 900 |
| Colour | Blue |
| Type | Pure Sine Wave |
| Technology Used | ASIC & DSP Technology |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 Hours |
| Load Options | Tubelight, Fan, CFL, LED Bulb, TV, Computer |
| Efficiency | 73% |
| Output Voltage | 180V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 100 VA |
| Input Frequency | 45-55Hz |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Capacity | 100-240AH |
| Battery Charging Current | 15A |
| Display Type | LED Multi-Information Display |
| Width | 13 cm |
| Height | 27.3 cm |
| Depth | 27.2 cm |
| Weight | 8.5 kg |
| Warranty Summary | 02 Years (Domestic Warranty) |
| Covered in Warranty | Product warranty will be limited to defects which occcur during performing the normal operations. |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage of Product |
| Warranty Service Type | For consumer complaints, call at Genus Innovation customer care no. 9667123456 or visit www.genusinnovation.com |
Genus Maxi Watt 900 Pure Sine Wave Inverter
₹6,222
विज्ञापन
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा