| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Genus Jazz 1450 Pure Sine Wave Inverter (Pink) | ₹ 9,011 |
| Genus Jazz 1450 Pure Sine Wave Inverter (Pink) | ₹ 20,999 |
Genus Jazz 1450 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,011 है. Genus Jazz 1450 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 9,011 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Genus |
| मॉडल | Jazz 1450 Pure Sine Wave Inverter |
| रिलीज की तारीख | 5 जुलाई 2022 |
| Model Name | Jazz 1450 |
| Colour | Pink |
| Type | Pure Sine Wave |
| Technology Used | ASIC & DSP Technology |
| Solar Power Compatible | हां |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 Hours |
| Load Options | Tubelight, Fan, CFL, LED Bulb, TV, Computer, 0.5HP Monoblock Motor |
| Efficiency | 71% |
| Output Voltage | 180V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 100 VA |
| Input Frequency | 45-55Hz |
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Capacity | 100-240AH |
| Replacement Battery Type | Lead Acid Battery |
| Compatible Battery Types | Lead Acid Battery |
| Display Type | LED |
| Width | 30.48 cm |
| Height | 12.49 cm |
| Depth | 27.3 cm |
| Weight | 10 kg |
| Warranty Summary | 02 Years (Domestic Warranty) |
| Covered in Warranty | Product warranty will be limited to defects which occcur during performing the normal operations. |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage of Product |
| Warranty Service Type | For consumer complaints, call at Genus Innovation customer care no. 9667123456 or visit www.genusinnovation.com |
Genus Jazz 1450 Pure Sine Wave Inverter
₹9,011
विज्ञापन
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा