| ब्रांड | बी.पी.एल |
| मॉडल | 43 Inch LED Full HD TV (VIVID BPL109F2010J) |
| Model Name | VIVID BPL109F2010J |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 968.9 mm x 571.7 mm x 79.1 mm |
| Weight (without stand) | 7.4 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 968.9 mm x 617.4 mm x 210.8 mm |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Headphone Jack | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 75 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Static) (Static) |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Aspect Ratio | 4:3, 16:9, Zoom1, Zoom2, Just Scan |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
बी.पी.एल 43 Inch LED Full HD TV (VIVID BPL109F2010J)
विज्ञापन
PAN कार्ड के लिए ऑनलाइन कैसे करें आवेदन, जानें स्टेप बाय स्टेप पूरी प्रक्रिया
13MP कैमरा, 6000mAh बैटरी के साथ Redmi A7 Pro लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
भारत में प्रति महीने 31GB डेटा खपत कर रहे लोग! 5G ट्रैफिक में 70% उछाल