| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Atlanta Healthcare Gama 501 Room Air Purifier (White) | ₹ 36,052 |
Atlanta Healthcare Gama 501 Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 36,052 है. Atlanta Healthcare Gama 501 Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 36,052 अमेजन पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Atlanta Healthcare |
| मॉडल | Gama 501 Room Air Purifier |
| Model Name | Gama 501 |
| Type | Room |
| Filter Type | Pre-Filter, HEPA, Activated Carbon, Photo Catalyst Filter, Ionizer, UV Filter |
| डाइमेंशन | 610.00 x 345.00 x 0.00 |
| Depth | 215 |
| Weight | 7.50 किलो |
| Shade | White |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 495.14 sq ft |
| Control Type | Touch |
| Suitable For | Office, Home, Day Care Centers, Pediatric Care Units, Homes with Infants & Patients |
| Technology Used | Advanced 6-stage filter |
| Air Flow Level | 365 Cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| 3D Circulation Air Flow | हां |
| Ionizer | हां |
| UV Lamp | हां |
| Clean Air Delivery Rate | 365 CMH |
| Humidifier | नहीं |
| Other Performance Features | 97.5% air sterilization with virus activation restraint and odor control |
| Indicators | Filter Replacement Indicator |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Display Type | LED |
| Silent Mode | हां |
| Child Lock | हां |
| Timer | हां |
| Other Convenience Features | Safety lock, High grade 0.3 Micron HEPA filter to remove suspended dust |
| Power Requirement | 220 V: 5 Amps : 50 Hz : 58 Watt |
| Power Consumption | 58 W |
| Other Power Features | Power Button, Power Saving Mode |
| Noise Level | 45 dB |
| Operating Temperature | 0-50 degree C |
| Retractable Cord | नहीं |
| Adjustable Fan | हां |
| Certification | CE Certification |
| Other Features | Generates 50 mg ozone per hour to remove Organic odor and sterilize air. |
| Warranty Summary | 1 year offsite warranty |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | Warranty does not cover any external accessories (such as cable, carrying bag), damage caused to the product due to improper installation by customer, and filters. |
| Warranty Service Type | Contact customer care at mankastu@vsnl.net. |
Atlanta Healthcare Gama 501 Room Air Purifier
₹36,052
विज्ञापन
तबाही की आहट, सौरमंडल में 11 हजार नए एस्टरॉयड मिले, साइज में 500 मीटर से भी बड़े!
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ