| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Atlanta Healthcare Tornado Pure Room Air Purifier (White & maroon) | ₹ 7,990 |
Atlanta Healthcare Tornado Pure Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 7,990 है. Atlanta Healthcare Tornado Pure Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 7,990 अमेजन पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | Atlanta Healthcare |
| मॉडल | Tornado Pure Room Air Purifier |
| Model Name | Tornado Pure |
| Type | Room |
| Filter Type | Photo Catalyst Filter, HEPA, Ionizer, Cold Catalyst Filter, Pre-Filter, Activated Carbon |
| डाइमेंशन | 170.00 x 350.00 x 0.00 |
| Depth | 300 cm |
| Material | Plastic |
| Coverage Area | 150 sq.ft |
| Air Flow Level | 93 Cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| 3D Circulation Air Flow | हां |
| Ionizer | हां |
| UV Lamp | हां |
| Clean Air Delivery Rate | 93 CMH |
| Other Performance Features | 97.5% air sterilization with virus activation restraint and odour control |
| Indicators | Speed Indicator, Filter Replacement Indicator |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Silent Mode | हां |
| Child Lock | हां |
| Timer | हां |
| Other Convenience Features | Plug & Play Operation. Portable and compact requiring only 5 Amps power supply. |
| Power Requirement | 220V - 240V |
| Power Consumption | 40W |
| Noise Level | 35dB |
| Operating Temperature | 0 - 50 degree C |
| Adjustable Fan | हां |
| Certification | CE Certified |
| Other Features | Anti Pollen Filters, Anti Baterial |
Atlanta Healthcare Tornado Pure Room Air Purifier
₹7,990
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस