| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 1 Ton 2 Star Split AC (Copper Condensor, 122 EYU, White) | ₹ 29,990 |
Voltas 1 Ton 2 Star Split AC (122 EYU) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 29,990 है. Voltas 1 Ton 2 Star Split AC (122 EYU) की सबसे कम कीमत ₹ 29,990 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 1 Ton 2 Star Split AC (122 EYU) |
| Model Name | 122 EYU |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Compressor | High EER Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 79 cm x 27 cm x 18.7 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 84 cm x 54 cm x 30 cm |
| Outdoor Unit Weight | 29 kg |
| Indoor Noise Level | High - 40 dB, Low - 34 dB |
| Panel Display | LED |
| ISEER | 3 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1099 W |
| Operating Current | 4.9 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Air Flow Volume Indoor: 500 CMH, Air Vent: Cross Flow |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Features | LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on product and 4 Years on compressor |
Voltas 1 Ton 2 Star Split AC (122 EYU)
₹29,990
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!