| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 0.75 Ton 2 Star Window AC (102 DY) |
| Model Name | 102 DY |
| Type | Window |
| Capacity | 0.75 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 2550.0 W |
| Compressor | High EER Rotary |
| Refrigerant | R-410A |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 45.4 cm x 53.5 cm x 34.8 cm |
| Indoor Unit Weight | 28.6 kg |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 2.75 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Other Power Features | Rated Current - Cooling: 4.1 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Fresh Air Ventilation |
| Dust Filter | हां |
| Other Features | Operation: LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 4 Years on Compressor |
Voltas 0.75 Ton 2 Star Window AC (102 DY)
विज्ञापन
31.5 इंच साइज और 4K OLED डिस्प्ले, गेमर्स के लिए BenQ लाया 240Hz मॉनिटर, जानें कीमत
फोन के पीछे चिपकते ही शुरू होगी चार्जिंग! इस प्राइस पर आया URBN का नया 10,000mAh पावर बैंक
itel A100 Pro भारत में लॉन्च: कम बजट में मिलिट्री ग्रेड मजबूती और Ultralink नेटवर्क टेक्नोलॉजी!