| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Usha 18 L Personal Air Cooler (Coolboy Mini 18CBP1, White) | ₹ 4,799 |
| Usha 18 L Personal Air Cooler (Coolboy Mini 18CBP1, White) | ₹ 5,097 |
Usha 18 L Personal Air Cooler (Coolboy Mini 18CBP1) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 4,799 है. Usha 18 L Personal Air Cooler (Coolboy Mini 18CBP1) की सबसे कम कीमत ₹ 4,799 Croma पर 26th May 2026 को है.
| ब्रांड | Usha |
| मॉडल | 18 L Personal Air Cooler (Coolboy Mini 18CBP1) |
| Model Name | Coolboy Mini 18CBP1 |
| Colour | White |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 18 L |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Air Delivery | 529.7 cfm |
| Air Throw Distance | 8 ft |
| Body Material | Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Power Consumption - Heating | 80 W |
| Width x Height x Depth | 33.5 cm x 75 cm x 32 cm |
| Weight | 5.6 kg |
| Blower/Fan Diameter | 15 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | This Warranty does Not Cover Any Damages to the Air Cooler Due to Improper Use, Storage, Mishandling, Negligence, Breakage or Cracking of Plastic Parts and Fluctuation in Voltage Supply. |
| Warranty Service Type | In the Event of Any Complaint, Please Contact Usha Care at Toll Free No: 1800 1033 111 |
Usha 18 L Personal Air Cooler (Coolboy Mini 18CBP1)
₹4,799
विज्ञापन
Xiaomi लेकर आया गजब डिवाइस, 3 सेकेंड में देगा गर्म पानी और मिनटों में जमाएगा बर्फ
कम बिजली में करेगा फास्ट कूलिंग! ₹16,999 में लॉन्च हुआ Oakter का नया AC
108MP कैमरा, 6520mAh बैटरी के साथ Honor 600e लॉन्च, जानें क्या हैं खासियतें
Oppo A6c भारत में लॉन्च: 7000mAh बैटरी, 120Hz स्क्रीन, 3.5mm हेडफोन जैक, कीमत ₹13,999