| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 183 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RR20C2812U8, Blooming Saffron Blue) | ₹ 16,900 |
| Samsung 183 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RR20C2812U8, Blooming Saffron Blue) | ₹ 19,999 |
सैमसंग 183 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RR20C2812U8) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,900 है. सैमसंग 183 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RR20C2812U8) की सबसे कम कीमत ₹ 16,900 फ्लिपकार्ट पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 183 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RR20C2812U8) |
| रिलीज की तारीख | 1 जनवरी 2023 |
| Model Name | RR20C2812U8 |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Digital Inverter Compressor |
| Capacity | 183 L |
| Colours | Blooming Saffron Blue |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 133.00 x 53.60 x 0.00 |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 30 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | Bar Handle |
| Gasket Type | Anti-Bacterial Gasket |
| Door Lock | हां |
| Deodorizer | हां |
| Technology Used | Digital Inverter Technology |
| Other Features | Operates on Home Inverter+, Also Runs with Solar Energy |
| Warranty Summary | 1 Year Standard Warranty on Product and 20 Years Warranty on the Compressor |
सैमसंग 183 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RR20C2812U8)
₹16,900
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट