| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 1 Ton 3 Star Split AC (Aluminium Condensor, LSA3AT3M, White) | ₹ 34,490 |
एलजी 1 Ton 3 Star Split AC (LSA3AT3M) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 34,490 है. एलजी 1 Ton 3 Star Split AC (LSA3AT3M) की सबसे कम कीमत ₹ 34,490 अमेजन पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (LSA3AT3M) |
| Model Name | LSA3AT3M |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3300 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Operating Modes | Auto Operation, Sweet Dreamz Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Aluminium |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Himalaya Cool Technology, Monsoon Comfort Technology |
| Indoor W x H x D | 89 cm x 28 cm x 21.6 cm |
| Indoor Unit Weight | 10 kg |
| Outdoor W x H x D | 71.5 cm x 49.5 cm x 23 cm |
| Outdoor Unit Weight | 31 kg |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1032 W |
| Operating Current | 4.7 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 2-way Direction |
| Other Air Flow Features | Auto Air Swing (Up - Down), Speed Setting: 4 / 3 |
| Air Circulation | 350, 1485 |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Dual Protection Filter, Auto Clean, 3M Micro Dust Protection Filter, Dual Protection Filter |
| Night Glow Buttons | हां |
| Auto Restart | हां |
| Quiet Mode | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | On / Off Timer, Chaos Logic, Fuzzy Logic |
| Warranty Summary | 1 Year on Product & 4 Years on Compressor |
एलजी 1 Ton 3 Star Split AC (LSA3AT3M)
₹34,490
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस