| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Godrej 290 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (EONVIBE 306C 35 HCIF, Jade Wine) | ₹ 29,280 |
| Godrej 290 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (EONVIBE 306C 35 HCIF, Jade Wine) | ₹ 32,089 |
Godrej 290 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (EONVIBE 306C 35 HCIF) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 29,280 है. Godrej 290 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (EONVIBE 306C 35 HCIF) की सबसे कम कीमत ₹ 29,280 अमेजन पर 28th April 2026 को है.
| ब्रांड | Godrej |
| मॉडल | 290 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (EONVIBE 306C 35 HCIF) |
| रिलीज की तारीख | 28 सितंबर 2021 |
| Model Name | EONVIBE 306C 35 HCIF |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 290 L |
| Colours | Jade Wine |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 168.00 x 60.50 x 0.00 |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 62 kg |
| Convertible Refrigerator | हां |
| Power Requirement | AC 110-290V |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Alarm | नहीं |
| Clock | नहीं |
| Technology Used | Intelligent Inverter Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive and 10 Years Compressor Warranty From Godrej |
Godrej 290 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (EONVIBE 306C 35 HCIF)
₹29,280
विज्ञापन
OnePlus Ace 6 Ultra हुआ लॉन्च, 8,600mAh की बैटरी, जानें प्राइस, स्पेसिफिकेशंस