| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Genus Surja Pro 3200 Pure Sine Wave Inverter (Panther Black) | ₹ 13,999 |
| Genus Surja Pro 3200 Pure Sine Wave Inverter (Panther Black) | ₹ 14,669 |
Genus Surja Pro 3200 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,999 है. Genus Surja Pro 3200 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 13,999 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | Genus |
| मॉडल | Surja Pro 3200 Pure Sine Wave Inverter |
| रिलीज की तारीख | 30 जुलाई 2021 |
| Model Name | Surja Pro 3200 |
| Colour | Panther Black |
| Type | Pure Sine Wave |
| Technology Used | ASIC for Smart Charging, DSP for Pure Sine Wave Output, Hi-Grade Component for Long and Reilable Service Life Time |
| Solar Power Compatible | हां |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 8 Hours |
| Load Options | Tubelight, Fan, CFL, LED Bulb, TV, Computer, 1HP Monoblock Motor |
| Efficiency | 78% |
| Output Voltage | 180V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 110 VA |
| Input Frequency | 45-55Hz |
| Battery Type | Lead Acid Battery |
| Number of Batteries | 2 |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Capacity | 100-240AH |
| Battery Charging Current | 15A |
| Replacement Battery Type | Lead Acid Battery |
| Compatible Battery Types | Lead Acid Battery |
| Emergency Power Off | हां |
| Display Type | Dual LCD & LED |
| USB Charging Port | नहीं |
| Width | 26 cm |
| Height | 30 cm |
| Depth | 27.5 cm |
| Weight | 18 kg |
| Warranty Summary | 24 Months Onsite Warranty & Automatic Warranty Registration |
| Covered in Warranty | Product warranty will be limited to defects which occcur during performing the normal operations. |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage of Product |
| Warranty Service Type | For consumer complaints, call at Genus Innovation customer care no. 9667123456 or visit www.genusinnovation.com |
Genus Surja Pro 3200 Pure Sine Wave Inverter
₹13,999
विज्ञापन
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक