| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Croma 22 L Personal Air Cooler (Arctic, Grey & White) | ₹ 1,994 |
| Croma 22 L Personal Air Cooler (Arctic, Grey & White) | ₹ 3,990 |
क्रोमा 22 L Personal Air Cooler (Arctic) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 1,994 है. क्रोमा 22 L Personal Air Cooler (Arctic) की सबसे कम कीमत ₹ 1,994 Croma पर 26th April 2026 को है.
| ब्रांड | क्रोमा |
| मॉडल | 22 L Personal Air Cooler (Arctic) |
| Model Name | Arctic |
| Colour | Grey & White |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 22 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Air Throw Distance | 28 ft |
| Motor Speed | 1350 RPM |
| Air Deflection | 4 way |
| Body Material | ABS Plastic |
| Ice Chamber | नहीं |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | हां |
| Dust Filter | नहीं |
| Other Convenience Features | Mosquito Net |
| Power Requirement | 230 V, 50Hz |
| Power Consumption - Heating | 155 W |
| Width x Height x Depth | 47 cm x 75.5 cm x 35 cm |
| Warranty Summary | 24 Months on manufacturing defects |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical damage |
| Warranty Service Type | Technician will visit customers place on requirement |
क्रोमा 22 L Personal Air Cooler (Arctic)
₹1,994
विज्ञापन
Rogbid SpinX स्मार्टवॉच लॉन्च, फ्लैशलाइट जैसे यूनीक फीचर, 100 दिनों तक बैटरी! जानें सबकुछ
OnePlus Ace 6 Ultra के साथ लॉन्च होगा 15000mAh बैटरी वाला 120W फास्ट चार्जर, जानें सबकुछ
20 हजार नौकरियां खत्म करेंगीं Meta, Microsoft! AI बन रहा बड़ी वजह
60 घंटे की बैटरी वाले Baseus MC2 ईयरबड्स हुए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स