| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC215CDBEX/XXSG, Dahlia Blue) | ₹ 17,690 |
| Voltas 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC215CDBEX/XXSG, Dahlia Blue) | ₹ 17,690 |
Voltas 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC215CDBEX/XXSG) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 17,690 है. Voltas 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC215CDBEX/XXSG) की सबसे कम कीमत ₹ 17,690 फ्लिपकार्ट पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC215CDBEX/XXSG) |
| Model Name | RDC215CDBEX/XXSG |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 195 L |
| Colours | Dahlia Blue |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 129.00 x 60.00 x 0.00 |
| Depth | 67.8 cm |
| Weight | 35 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | हां |
| Express Freezing | हां |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Consumption | 160 W |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Glossy |
| Handle type | Arc |
| Gasket Type | Anti Fungal Gasket, Compression Gasket |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | हां |
| Water & Ice Dispenser | हां |
| Clock | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Other Features | Fresh Box, Safe Box, FlexLift |
| Warranty Summary | 10 Years International Warranty |
Voltas 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RDC215CDBEX/XXSG)
₹17,690
विज्ञापन
Samsung Galaxy A27 5G में मिल सकता है Adreno 710 GPU, Geekbench पर हुई लिस्टिंग
Ola Electric की जोरदार रिकवरी, मार्च में बिक्री 150 प्रतिशत बढ़ी
मेघालय के पहाड़ों पर सैटेलाइट से मिलेगा इंटरनेट! Starlink और सरकार के बीच हुई डील
AI सर्च में आगे रहना है तो ब्रांड्स को क्या करना होगा? ये प्लेटफॉर्म आएंगे काम