| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 236 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT28C3042S8, Elegant Inox) | ₹ 24,590 |
| Samsung 236 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT28C3042S8, Elegant Inox) | ₹ 26,200 |
सैमसंग 236 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT28C3042S8) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 24,590 है. सैमसंग 236 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT28C3042S8) की सबसे कम कीमत ₹ 24,590 Croma पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 236 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT28C3042S8) |
| रिलीज की तारीख | 1 जनवरी 2023 |
| Model Name | RT28C3042S8 |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Digital Inverter Compressor |
| Capacity | 236 L |
| Colours | Elegant Inox |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 154.50 x 55.50 x 0.00 |
| Depth | 63.7 cm |
| Weight | 46 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Display Type | Knob |
| Handle type | Recess Handle |
| Door Alarm | हां |
| Deodorizer | हां |
| Technology Used | Digital Inverter Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 20 Years Warranty on Compressor |
सैमसंग 236 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT28C3042S8)
₹24,590
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max में होगी 8,000mAh की पावरफुल बैटरी, 200 मेगापिक्सल प्राइमरी कैमरा
PS Plus May धमाका! Red Dead Redemption 2 समेत फ्री मिलेंगे ये 7 बड़े गेम्स