| ब्रांड | मिताशी |
| मॉडल | 50 Inch LED Full HD TV (MIDE050V01) |
| Model Name | MIDE050V01 |
| Display Size | 50 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Grey |
| Smart TV | हां |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1132 mm x 666 mm x 90 mm |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1132 mm x 710 mm x 240 mm |
| Weight (with stand) | 16.4 kg |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Brightness | 280 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 5000:01:00 Static. 1718.667361 Dynamic |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 75 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 10 W x 2 |
| Power Consumption | 135 W, 0.5 W (Standby) |
| Battery Type | AAA |
मिताशी 50 Inch LED Full HD TV (MIDE050V01)
विज्ञापन
दिनभर स्क्रीन देखने से आंखें दुखती हैं? Xiaomi का नया स्मार्ट Eye Mask देगा मसाज, जानें कीमत
SanDisk Crayola USB Type-C Flash Drive लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स