| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Godrej 192 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207C 33 THF, Ruby Red) | ₹ 13,790 |
Godrej 192 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207C 33 THF) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,790 है. Godrej 192 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207C 33 THF) की सबसे कम कीमत ₹ 13,790 अमेजन पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Godrej |
| मॉडल | 192 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207C 33 THF) |
| रिलीज की तारीख | 26 अप्रैल 2021 |
| Model Name | RD EDGERIO 207C 33 THF |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Intelligent Inverter Compressor |
| Capacity | 192 L |
| Colours | Ruby Red |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | नहीं |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 119.00 x 57.50 x 0.00 |
| Depth | 62.5 cm |
| Weight | 31.7 kg |
| Temperature Control | हां |
| Power Consumption | 156 W |
| Power Requirement | AC 140-260V |
| Stabilizer Required | हां |
| Gasket Type | Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Door Lock | हां |
| Deodorizer | हां |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Turbo Cooling Technology |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 Years on Compressor from Godrej |
Godrej 192 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207C 33 THF)
₹13,790
विज्ञापन