| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Godrej 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207B 23 THF, Ruby Red) | ₹ 13,290 |
Godrej 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207B 23 THF) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 13,290 है. Godrej 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207B 23 THF) की सबसे कम कीमत ₹ 13,290 फ्लिपकार्ट पर 14th May 2026 को है.
| ब्रांड | Godrej |
| मॉडल | 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207B 23 THF) |
| Model Name | RD EDGERIO 207B 23 THF |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 188 L |
| Colours | Oxy Blue |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 119.00 x 57.50 x 0.00 |
| Depth | 64.5 cm |
| Weight | 34.9 kg |
| Power Requirement | AC 140-260V |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Technology Used | Turbo Cooling Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty and 10 Years on Compressor from Godrej |
Godrej 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGERIO 207B 23 THF)
₹13,290
विज्ञापन
Tesla के Model Y L की जल्द शुरू होगी भारत में डिलीवरी, जानें प्राइस, रेंज
WhatsApp पर प्राइवेट चैट, कंपनी भी नहीं पढ़ेगी आपकी बातें! जानें क्या है Incognito Chat फीचर
iBall Cinebar 560 Soundbar भारत में लॉन्च: 800W आउटपुट और Dolby Audio सपोर्ट, जानें कीमत