| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Godrej 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGE 205B 23 TDF, Joy Wine) | ₹ 14,895 |
Godrej 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGE 205B 23 TDF) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 14,895 है. Godrej 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGE 205B 23 TDF) की सबसे कम कीमत ₹ 14,895 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Godrej |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGE 205B 23 TDF) |
| Model Name | RD EDGE 205B 23 TDF |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Joy Wine |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 118.00 x 57.60 x 0.00 |
| Depth | 62.3 cm |
| Weight | 35 kg |
| Power Requirement | AC 140-260V |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Other Features | Largest Vegetable Tray |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty and 10 Years on Compressor from Godrej |
Godrej 190 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (RD EDGE 205B 23 TDF)
₹14,895
विज्ञापन