| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Croma 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CRLAIN0123T8651, White) | ₹ 28,994 |
क्रोमा 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CRLAIN0123T8651) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 28,994 है. क्रोमा 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CRLAIN0123T8651) की सबसे कम कीमत ₹ 28,994 Croma पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | क्रोमा |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CRLAIN0123T8651) |
| Model Name | CRLAIN0123T8651 |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2022 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3350 W |
| Compressor | Dual Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Operating Modes | Dry Mode, Auto Mode, Cool Mode, Energy Saving Mode |
| Dehumidification | नहीं |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Inverter Technology |
| Indoor W x H x D | 84 cm x 27 cm x 21 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 78.7 cm x 52.5 cm x 29.2 cm |
| Outdoor Unit Weight | 22 kg |
| Indoor Noise Level | High - 52 dB, Medium - 45 dB, Low - 43 dB |
| Cooling Coverage Area | 130 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.86 W/W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 1045 W |
| Evaporator Fin Type | Blue Fins |
| Condenser Fin Type | Blue Fins |
| Air Flow Direction | 4 Way Air Direction |
| Air Circulation | 472 CFM |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Anti-Fungal, Power Indicators |
| Battery Type | AAA |
| Other Features | Screen Type: LCD |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | Anti-mite, Cold Catalyst, High Density, Self Cleaning |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 Years on Compressor |
क्रोमा 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (CRLAIN0123T8651)
₹28,994
विज्ञापन
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक