| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (Copper Condensor, 125V, Grey) | ₹ 46,200 |
| Voltas 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (Copper Condensor, 125V, Grey) | ₹ 48,990 |
Voltas 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (125V) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 46,200 है. Voltas 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (125V) की सबसे कम कीमत ₹ 46,200 अमेजन पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (125V) |
| Model Name | 125V |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3550.0 W |
| Compressor | High EER Rotary - BLDC |
| Refrigerant | R410A |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 990.0 mm x 315.0 mm x 242.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 13.0 Kg |
| Outdoor W x H x D | 835.0 mm x 555.0 mm x 295.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 29.0 Kg |
| Other Dimensions | Connecting Pipe: Cu - Cu (1/2 and 1/4 inch) |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Other Power Features | Wide Operating Voltage Range: 150 - 270 V |
| Air Flow Direction | Cross Flow |
| Other Air Flow Features | Air Flow Volume - Indoor: 850 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Catechin Filter |
| Night Glow Buttons | हां |
| Other Features | Operation: LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 4 Years on Compressor |
Voltas 1 Ton 5 Star Inverter Split AC (125V)
₹46,200
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस