| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC (185V ZZV1) |
| Model Name | 185V ZZV1 |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5200.0 W |
| Compressor | High EER Rotary - BLDC |
| Refrigerant | R410A |
| Condenser Coil | PFC |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 957.0 mm x 302.0 mm x 213.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 10.6 kg |
| Outdoor W x H x D | 770.0 mm x 555.0 mm x 300.0 mm |
| Other Dimensions | Indoor Unit Gross Weight: 13.6 kg |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.7 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1760.0 W |
| Other Power Features | Full Load Capacity: 5200 W |
| Air Flow Direction | Cross Flow |
| Other Air Flow Features | Air Flow Volume - Indoor: 830 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Catalyst Filter |
| Other Features | Operation: LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 4 Years on Compressor |
Voltas 1.5 Ton 5 Star Inverter Split AC (185V ZZV1)
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस