| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Symphony 17 L Personal Air Cooler (Ninja i, White) | ₹ 6,599 |
सिंफनी 17 L Personal Air Cooler (Ninja i) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,599 है. सिंफनी 17 L Personal Air Cooler (Ninja i) की सबसे कम कीमत ₹ 6,599 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | सिंफनी |
| मॉडल | 17 L Personal Air Cooler (Ninja i) |
| Model Name | Ninja i |
| Color | |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 17 L |
| Remote Support | हां |
| Blower/Fan Material | Plastic |
| Castor Wheels | हां |
| Other Body and Design Features | The intelligent, efficient, compact cooler – Ninja i is ideal for spot cooling. Its powerful air flow keeps the temperatures pleasant during summers. Its new digital control panel with remote control and timer make it a smart choice for instant cooling solutions. |
| Empty Tank Alarm | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Mosquito Net, System Restore Function, Auto Louver Movement, Full Function Remote with Timer, Multi Direction Wheels, Works on Inverter Power |
| Power Requirement | 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption - Heating | 105 W |
| Width x Height x Depth | 45 cm x 70.1 cm x 28.7 cm |
| Blower/Fan Diameter | 13.2 cm |
| Warranty Summary | 1 Year |
| Covered in Warranty | Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | On Site |
सिंफनी 17 L Personal Air Cooler (Ninja i)
₹6,599
विज्ञापन
ईरान और रूस में ड्रोन खरीदने के लिए हो रहा क्रिप्टोकरेंसी का इस्तेमाल
WhatsApp, Telegram के बाद VPN पर वार, यूजर्स के लिए बढ़ी मुश्किलें!
SIM Binding: खुशखबरी! सिम बाइंडिंग की डेडलाइन इस तारीख तक बढ़ी, अभी बिना सिम नहीं बंद होंगे WhatsApp, Telegram जैसे ऐप
Xiaomi Mijia Garment Steamer 2 हुआ लॉन्च, जिद्दी सिलवटें निकालने का दावा, 6 आयरन मोड, जानें कीमत