| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32R412C) |
| Model Name | KLV-32R412C |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2015 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 738 mm x 441 mm x 65 mm |
| Weight (without stand) | 6.3 Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 738 mm x 470 mm x 151 mm |
| Weight (with stand) | 6.8 Kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Headphone Jack | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component Video (Y / Pb / Pr) Inputs: 1 (Bottom Hybrid with Composite) |
| Composite In (Audio Video Cable) | Component Video (Y / Pb / Pr) Inputs: 1 (Bottom Hybrid with Composite) |
| Number of Speakers | 2.0 Ch Speaker |
| Speaker Type | Open Baffle, Bass Reflex, Full Range |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Speaker Output RMS | 16W |
| Power Consumption | 51 W, 0.5 W (Standby) |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
| View Angle | 178A Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
सोनी 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32R412C)
विज्ञापन
AKAI Summer Collection भारत में लॉन्च; बजट से प्रीमियम तक, फ्रिज और AC की लंबी रेंज
Oppo Reno 16 जल्द होगा भारत में लॉन्च, ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट
Airtel की नई 5G सर्विस पर विवाद, सरकारी जांच के घेरे में मामला; क्या प्रीपेड यूजर्स पर पड़ेगा असर?