| ब्रांड | शार्प |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (LC-40LE380X) |
| Model Name | LC-40LE380X |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 922 mm x 558 mm x 67 mm |
| Weight (without stand) | 8.8 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 922 mm x 618 mm x 191 mm |
| Weight (with stand) | 9.5 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Brightness | 350 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 30000:1 (Dynamic) |
| Picture Engine | Regza |
| View Angle | 176 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
शार्प 40 Inch LED Full HD TV (LC-40LE380X)
विज्ञापन
बच्चों के क्रेयॉन जैसी दिखने वाली Pen Drive! SanDisk Crayola USB-C भारत में लॉन्च
Lyne Startup 70, Startup 68 TWS ईयरबड्स लॉन्च, साथ में Startup 80 कार चार्जर ने भी दी दस्तक, जानें
Oppo Find X10 Pro Max में हो सकती है 200 मेगापिक्सल की ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट