| ब्रांड | शार्प |
| मॉडल | 60 Inch LED Ultra HD (4K) TV (LC-60UA6800X) |
| Model Name | LC-60UA6800X |
| Display Size | 60 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | 4K |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1383 mm x 838 mm x 72 mm |
| Weight (without stand) | 30.5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1383 mm x 871 mm x 332 mm |
| Weight (with stand) | 37.5 kg |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 190 W, 0.5 W (Standby) |
| No of USB Port | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
शार्प 60 Inch LED Ultra HD (4K) TV (LC-60UA6800X)
विज्ञापन
बच्चों के क्रेयॉन जैसी दिखने वाली Pen Drive! SanDisk Crayola USB-C भारत में लॉन्च
Lyne Startup 70, Startup 68 TWS ईयरबड्स लॉन्च, साथ में Startup 80 कार चार्जर ने भी दी दस्तक, जानें
Oppo Find X10 Pro Max में हो सकती है 200 मेगापिक्सल की ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट