| ब्रांड | शार्प |
| मॉडल | 24 Inch LED HD Ready TV (24LE175I) |
| Model Name | 24LE175I |
| Display Size | 24 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Series | E88 |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1280x720 |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Headphone Jack | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 (Side) |
| Component In (RGB Cable) | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Front: Open Baffle Speaker, Sub Woofer: Bass Reflex Speaker |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 35 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Width x Height x Depth (with stand) | 60 cm x 38 cm x 15 cm |
| Weight (with stand) | Package Dimensions (W x H x D): 1028 x 618 x 192 mm, Gross Package Weight: Approximately 14 kg, Stand Width: Approximately 620 mm, 100 x 200 mm |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| Supported Video Formats | MPEG1, MPEG2 PS, MPEG2 TS, AVCHD, MP4 Part 10, MP4 Part 2, AVI (XVID) , AVI (Motion JPEG), WMV9, MKV, WEBM, WAV, MP3, WMA, JPEG |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
| Supported App - Youtube | नहीं |
| Supported App - Netflix | नहीं |
| Supported App - Hotstar | नहीं |
शार्प 24 Inch LED HD Ready TV (24LE175I)
विज्ञापन
ईरान और रूस में ड्रोन खरीदने के लिए हो रहा क्रिप्टोकरेंसी का इस्तेमाल
WhatsApp, Telegram के बाद VPN पर वार, यूजर्स के लिए बढ़ी मुश्किलें!
SIM Binding: खुशखबरी! सिम बाइंडिंग की डेडलाइन इस तारीख तक बढ़ी, अभी बिना सिम नहीं बंद होंगे WhatsApp, Telegram जैसे ऐप
Xiaomi Mijia Garment Steamer 2 हुआ लॉन्च, जिद्दी सिलवटें निकालने का दावा, 6 आयरन मोड, जानें कीमत