| ब्रांड | शार्प |
| मॉडल | 60 Inch LED Full HD TV (LC-60LE830M) |
| Model Name | LC-60LE830M |
| Display Size | 60 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | नहीं |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1383 mm x 839 mm x 26.4 mm |
| Weight (without stand) | 30.5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1383 mm x 888 mm x 366 mm |
| Weight (with stand) | 37.5 kg |
| Number of Speakers | 2 |
| Surround Sound | SRS TruSurround HD |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Power Consumption | 235 W, 0.3 W (Standby) |
| No of USB Port | 3 |
| Headphone Jack | 1 |
| Digital Audio Output | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Contrast Ratio | Mega Contrast (Static) |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| View Angle | 176 Degree |
शार्प 60 Inch LED Full HD TV (LC-60LE830M)
विज्ञापन
बच्चों के क्रेयॉन जैसी दिखने वाली Pen Drive! SanDisk Crayola USB-C भारत में लॉन्च
Lyne Startup 70, Startup 68 TWS ईयरबड्स लॉन्च, साथ में Startup 80 कार चार्जर ने भी दी दस्तक, जानें
Oppo Find X10 Pro Max में हो सकती है 200 मेगापिक्सल की ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट