| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Lloyd 1 Ton 2 Star Inverter Split AC (GLS12C2XWBEP, White) | ₹ 31,000 |
Lloyd 1 Ton 2 Star Inverter Split AC (GLS12C2XWBEP) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 31,000 है. Lloyd 1 Ton 2 Star Inverter Split AC (GLS12C2XWBEP) की सबसे कम कीमत ₹ 31,000 फ्लिपकार्ट पर 12th May 2026 को है.
| ब्रांड | Lloyd |
| मॉडल | 1 Ton 2 Star Inverter Split AC (GLS12C2XWBEP) |
| Model Name | GLS12C2XWBEP |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| BEE Rating Year | 2022 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3380 W |
| Compressor | Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 116.1 cm x 34 cm x 24 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 94 cm x 68 cm x 37 cm |
| Outdoor Unit Weight | 26 kg |
| Indoor Noise Level | High - 43 dB |
| Panel Display | हां |
| Cooling Coverage Area | 200 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.56 W/W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 735.4 W |
| Operating Current | 4.17 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 2 Way Air Direction |
| Air Circulation | 423.7 |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | PM 2.5 Air Filter |
| Auto Restart | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | Cleaning Filter Indication, Hidden Display |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Lloyd 1 Ton 2 Star Inverter Split AC (GLS12C2XWBEP)
₹31,000
विज्ञापन
दिनभर स्क्रीन देखने से आंखें दुखती हैं? Xiaomi का नया स्मार्ट Eye Mask देगा मसाज, जानें कीमत
SanDisk Crayola USB Type-C Flash Drive लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स