| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 1 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, LWA3BP5F, White) | ₹ 27,200 |
एलजी 1 Ton 5 Star Window AC (LWA3BP5F) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 27,200 है. एलजी 1 Ton 5 Star Window AC (LWA3BP5F) की सबसे कम कीमत ₹ 27,200 अमेजन पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 1 Ton 5 Star Window AC (LWA3BP5F) |
| Model Name | LWA3BP5F |
| Type | Window |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3775 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 66 cm x 42.8 cm x 77 cm |
| Indoor Unit Weight | 52 kg |
| Panel Display | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1125 W |
| Operating Current | 5.1 A |
| Other Power Features | Energy Saver |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 4-way Direction |
| Other Air Flow Features | Speed Setting (Cooling / Fan): 3 / 3, 2 - Way Auto Swing (Left / Right) and Manual Vanes (Up / Down) |
| Air Circulation | 400 |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Dual Protection Filter |
| Night Glow Buttons | हां |
| Other Features | Remote Control (Operation / Type) |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | On / Off Timer |
| Warranty Summary | 1 Year on Product & 4 Years on Compressor |
एलजी 1 Ton 5 Star Window AC (LWA3BP5F)
₹27,200
विज्ञापन
Portronics ने भारत में प्रदूषण को मात देने लॉन्च किया AIR X Smart HEPA एयर प्यूरिफायर, जानें कीमत
TCL ने C8L SQD-Mini LED TV किए लॉन्च, 6000 निट्स ब्राइनटेस के साथ सिनेमा जैसे मिलेगा फील, जानें सबकुछ
5000mAh बैटरी, 13MP कैमरा के साथ Lava Bold N2 Lite लॉन्च, जानें सबकुछ
Artemis II Launch: जानें NASA के SLS रॉकेट की ताकत, जिससे आज शुरू होगा नया Moon मिशन