| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| IFB 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL701MG1, Medium Grey) | ₹ 17,990 |
| IFB 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL701MG1, Medium Grey) | ₹ 17,990 |
IFB 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL701MG1) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 17,990 है. IFB 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL701MG1) की सबसे कम कीमत ₹ 17,990 अमेजन पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | IFB |
| मॉडल | 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL701MG1) |
| रिलीज की तारीख | 2 जुलाई 2024 |
| मॉडल नेम | TL701MG1 |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Medium Grey |
| डाइमेंशन | 94.60 x 54.30 x 0.00 |
| डेप्थ | 57.5 cm |
| वजन | 31 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| Wash Program Types | 9 - Mix/Daily, Cotton, Express 30', Synthetic, Delicates, Bulky, Tub Clean, Baby Wear, Uniform |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 7 kg |
| वॉशिंग मैथड | Triadic Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 720 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Fuzzy Logic | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Other Wash Modes | Delicate, Mixed Fabric, 3D Wash Technology, Steam Wash Option with PowerSteam |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | 220V |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| Child Lock | हां |
| Preset Timer | हां |
| वारंटी समरी | 4 years machine warranty + 10 years Motor Warranty + 10 years Spares Support |
IFB 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL701MG1)
₹17,990
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस