| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Hisense 411 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT488N4ASB2, Stainless Steel) | ₹ 27,000 |
| Hisense 411 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT488N4ASB2, Stainless Steel) | ₹ 33,990 |
Hisense 411 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT488N4ASB2) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 27,000 है. Hisense 411 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT488N4ASB2) की सबसे कम कीमत ₹ 27,000 अमेजन पर 20th May 2026 को है.
| ब्रांड | Hisense |
| मॉडल | 411 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT488N4ASB2) |
| रिलीज की तारीख | 20 मई 2020 |
| Model Name | RT488N4ASB2 |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 411 L |
| Colours | Stainless Steel |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 2 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 172.00 x 70.00 x 0.00 |
| Depth | 63.5 cm |
| Weight | 66 kg |
| Express Freezing | हां |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Consumption | 292 W |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Removable Gasket | हां |
| Deodorizer | हां |
| Other Features | Total No Frost, Surround Cooling System, Deodorizing Filter, Moisture Fresh Crisper, Easy Approach Pantry, Adjustable Door Balcony, Removable Twist Ice Maker, One Line Handle, 90 Degree Door Design, LED Lighting, Sleek and Elegant Design |
| Warranty Summary | 1 Year on Refrigerator Unit and 10 Years on Compressor From Hisense |
Hisense 411 L Frost Free Double Door 2 Star Refrigerator (RT488N4ASB2)
₹27,000
विज्ञापन
Lenovo Legion Y70 (2026) हुआ 50MP कैमरा, 8000mAh बैटरी के साथ लॉन्च, जानें सबकुछ
11 हजार से ज्यादा सस्ता मिल रहा Samsung का 50MP कैमरा, 5000mAh बैटरी वाला फोन
20W आउटपुट वाला RGB ब्लूटूथ स्पीकर Asus Adol हुआ लॉन्च, 10 घंटे की बैटरी, जानें कीमत
Moto G37 vs Samsung Galaxy M17e 5G vs Realme P4 Lite 5G: 15K में कौन सा फोन है बेस्ट