| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Hisense 564 L Frost Free Side by Side Refrigerator (RS564N4SSNW, Silver) | ₹ 47,090 |
Hisense 564 L Frost Free Side by Side Refrigerator (RS564N4SSNW) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 47,090 है. Hisense 564 L Frost Free Side by Side Refrigerator (RS564N4SSNW) की सबसे कम कीमत ₹ 47,090 फ्लिपकार्ट पर 20th May 2026 को है.
| ब्रांड | Hisense |
| मॉडल | 564 L Frost Free Side by Side Refrigerator (RS564N4SSNW) |
| रिलीज की तारीख | 23 सितंबर 2021 |
| Model Name | RS564N4SSNW |
| Door Type | Side by Side |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 564 L |
| Colours | Silver |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | Inverter Technology |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 178.60 x 91.00 x 0.00 |
| Depth | 64.3 cm |
| Weight | 83 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | Electronic Touch Control |
| Express Freezing | हां |
| Moisture Control | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Wide Voltage Range of Compressor: 140-290, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Black Stainless Steel Finish |
| Display Type | LED Touch Control Panel |
| Handle type | Integrated Handle |
| Gasket Type | Anti Fungal Removable Door Gasket, Anti Bacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Deodorizer | हां |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Durable Inverter Technology |
| Other Features | Electronic Touch Control, Precise Temperature Control, 2 Egg Trays, Adjustable Leg, Adjustable Shelves, Crisper with Humidity Control Function |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 Years on Compressor from Hisense |
Hisense 564 L Frost Free Side by Side Refrigerator (RS564N4SSNW)
₹47,090
विज्ञापन
Lenovo Legion Y70 (2026) हुआ 50MP कैमरा, 8000mAh बैटरी के साथ लॉन्च, जानें सबकुछ
11 हजार से ज्यादा सस्ता मिल रहा Samsung का 50MP कैमरा, 5000mAh बैटरी वाला फोन
20W आउटपुट वाला RGB ब्लूटूथ स्पीकर Asus Adol हुआ लॉन्च, 10 घंटे की बैटरी, जानें कीमत
Moto G37 vs Samsung Galaxy M17e 5G vs Realme P4 Lite 5G: 15K में कौन सा फोन है बेस्ट