| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Bosch 290 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (CTC29BT3NI, Egyptian Blue) | ₹ 31,990 |
Bosch 290 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (CTC29BT3NI) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 31,990 है. Bosch 290 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (CTC29BT3NI) की सबसे कम कीमत ₹ 31,990 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | Bosch |
| मॉडल | 290 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (CTC29BT3NI) |
| Model Name | CTC29BT3NI |
| Door Type | Double Door Top Mount |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Vario Inverter Compressor |
| Capacity | 290 L |
| Colours | Egyptian Blue |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 168.00 x 60.50 x 0.00 |
| Depth | 66 cm |
| Weight | 65.5 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | External Micom |
| Express Freezing | हां |
| Convertible Refrigerator | हां |
| Power Consumption | 130 W |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Removable Gasket | हां |
| Water & Ice Dispenser | नहीं |
| Deodorizer | हां |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Other Features | On Door UIM, LED Illumination, Door Ajar Alarm, Adjustable Shelves 1 Refrigerator Unit, User Manual, Egg Tray, Ice Twister, Inbuilt Stabilizer, Convertible, Deodorizer |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 10 Years on Compressor from Bosch |
Bosch 290 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (CTC29BT3NI)
₹31,990
विज्ञापन
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक