| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 1 Ton 5 Star Split AC (Copper Condensor, 125 DY, White) | ₹ 30,646 |
Voltas 1 Ton 5 Star Split AC (125 DY) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 30,646 है. Voltas 1 Ton 5 Star Split AC (125 DY) की सबसे कम कीमत ₹ 30,646 अमेजन पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 1 Ton 5 Star Split AC (125 DY) |
| Model Name | 125 DY |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Compressor | High EER Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 80 cm x 29 cm x 19.6 cm |
| Indoor Unit Weight | 8.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 84 cm x 54 cm x 30 cm |
| Outdoor Unit Weight | 31.5 kg |
| Indoor Noise Level | High - 40 dB, Low - 34 dB |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1028 W |
| Operating Current | 4.6 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Air Flow Volume (Indoor): 500 CMH, Air Vent: Cross Flow |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Nano Silver Filter |
| Other Features | LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on the Product & 5 Years on the Compressor |
Voltas 1 Ton 5 Star Split AC (125 DY)
₹30,646
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!