| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Usha 50 L Window Air Cooler (Azzuro, Grey & White) | ₹ 6,199 |
| Usha 50 L Window Air Cooler (Azzuro, Blue & White) | ₹ 9,807 |
Usha 50 L Window Air Cooler (Azzuro) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,199 है. Usha 50 L Window Air Cooler (Azzuro) की सबसे कम कीमत ₹ 6,199 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Usha |
| मॉडल | 50 L Window Air Cooler (Azzuro) |
| Model Name | Azzuro |
| Color | |
| Type | Window |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | हां |
| Capacity | 50 L |
| Cooling and Heating | Cooling |
| Speed Control | 3 |
| Air Delivery | 1750 cfm |
| Air Throw Distance | 19 ft |
| Motor Speed | 3700 |
| Cooling Coverage Area | 110 Sq.Ft. |
| Body Material | Plastic |
| Blower/Fan Material | Metol |
| Castor Wheels | 4 |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | नहीं |
| Oscillating Function | हां |
| Empty Tank Alarm | नहीं |
| Water Level Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Auto Fill |
| Power Requirement | 240 W |
| Width x Height x Depth | 45 cm x 71 cm x 51 cm |
| Weight | 20 kg |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Covered in Warranty | Warranty of the Product is Limited to Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | On-site Service. Customer Needs to Call the Usha Call Center no: 18001033111 or Email at Ushacare.com, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
Usha 50 L Window Air Cooler (Azzuro)
₹6,199
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा