| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 65 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-65X8500D) |
| Model Name | KD-65X8500D |
| Display Size | 65 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Launch Year | 2016 |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 145.4x84.2x4.4 cm |
| Weight (without stand) | 20.3 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 145.4x89.4x27.9 cm |
| Weight (with stand) | 23.9 kg |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 3 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Composite In (Audio Video Cable) | 1 |
| Number of Speakers | 2.0 Ch Speaker |
| Speaker Type | Bass Reflex Speaker |
| Sound Technology | DolbyAト Digital, DolbyAト Digital Plus, DolbyAト Pulse |
| Speaker Output RMS | 20W |
| Power Consumption | 193W |
| Operating System | Android |
सोनी 65 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-65X8500D)
विज्ञापन
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ
पहली बार! एक फोन में दो तरह के डिस्प्ले, LCD और e-ink स्क्रीन के साथ इस कंपनी ने किया पेश
13 हजार से सस्ता खरीदें OnePlus का फ्लैगशिप फोन, 6000mAh बैटरी, धांसू कैमरा
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल