| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 230 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR24B282YGS, Silver & Grey) | ₹ 20,490 |
सैमसंग 230 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR24B282YGS) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 20,490 है. सैमसंग 230 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR24B282YGS) की सबसे कम कीमत ₹ 20,490 फ्लिपकार्ट पर 24th May 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 230 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR24B282YGS) |
| रिलीज की तारीख | 26 जुलाई 2022 |
| Model Name | RR24B282YGS |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Digital Inverter Compressor |
| Capacity | 230 L |
| Colours | Silver & Grey |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 152.00 x 55.00 x 0.00 |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 38 kg |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Handle type | Bar |
| Door Lock | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | Digital Inverter Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor From Samsung |
सैमसंग 230 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (RR24B282YGS)
₹20,490
विज्ञापन
Motorola Edge 70 Pro+ लॉन्च डेट के साथ फीचर्स का खुलासा, 50MP के तीन कैमरा से होगा लैस!
Ugreen ने लॉन्च किया अनोखा स्पीकर, 20W ऑडियो, 20 घंटे की बैटरी, इमरजेंसी मोड भी! जानें कीमत
iPhone 20 होगा सबसे अलग! डिजाइन आया सामने, 200 मेगापिक्सल का होगा कैमरा!