| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 11 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW11CGP44DSB, Black) | ₹ 49,990 |
सैमसंग 11 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW11CGP44DSB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 49,990 है. सैमसंग 11 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW11CGP44DSB) की सबसे कम कीमत ₹ 49,990 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 11 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW11CGP44DSB) |
| मॉडल नेम | WW11CGP44DSB |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Black |
| शेड | Black Caviar |
| डाइमेंशन | 85.00 x 60.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 60 cm |
| वजन | 72 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| आउटर बॉडी मटीरियल | Metal |
| Wash Program Types | 24 |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 11 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1400 RPM |
| Wash Cycle Duration | 15 min |
| Quick Wash | हां |
| Hot Wash | हां |
| Pre-wash Soak | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| Fuzzy Logic | हां |
| Water Level Selector | हां |
| Water Consumption | 9 L |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 230V, 50Hz |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Memory Backup | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| Preset Timer | हां |
| Wrinkle Prevention | हां |
| वारंटी समरी | 2 Years Comprehensive Warranty on Product and 20 Years Warranty on Digital Inverter Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. This also Covers all Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Parts: Outer Cabinet and Plastic Parts. Any Accessories External to the Product. The Product is Not Used according to the Instructions Given in the Instructions Manual. Defects Caused By Improper Use as Determined By the Company Personnel. Modification or Alteration of any Nature Made in the Electrical Circuitry/or Physical Construction of the Set. Site (Where the Premises is Kept) Conditions that Do not Confirm to the Recommended Operating Conditions of the Machine. The Serial Number is Removed, Altered or Obliterated from the Machine. Defects Due to Cause Beyond Control Like Lightning, Abnormal Voltage, Acts of God or While in Transit to the Service Centers or Purchaser's Residence |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
सैमसंग 11 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW11CGP44DSB)
₹49,990
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ